Dijital Pazarlama Çalışmaları için Özel Günler Listesi 2021 (PDF indir)

Dijital Pazarlama Çalışmaları için Özel Günler Listesi 2021 (PDF indir)

Günümüzde dijital pazarlama çalışmaları ile marka bağlılığı oluşturmanın yolu, ortak duygu ve düşüncelerin paylaşımından geçiyor. Hedef kitleniz ile ortak paydada buluşup bunu büyütmek ve yanlarında olduğunuzu hissettirmek de hiç olmadığı kadar önemli bir hal almaya başlıyor. Fonksiyonel bir faydadan ziyade duygusal ve manevi bir boyut taşıyan bu düzlemde özellikle dijital pazarlamacıların sosyal medya iletişiminde sıkça başvurduğu özel günlerin pazarlama stratejilerine entegre edilmesi, markaların hedef kitleleri ile olan temasına anlam kazandırıyor.

Dijital pazarlama stratejilerinde kilit nokta: “Merhaba, ben seninleyim

Hedef kitlelere yalnızca birer tüketici gözüyle bakmak artık tarih oldu. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağıyla birlikte pek çok duygu ve düşüncemizi ve hatta günlük hayatımızdan kesitleri dijital ortamlarda paylaşırken, markalar için de sadece sunulan ürün veya hizmetten faydalanan birer müşteri olmaktan çıkıyoruz. Kimi zaman onlara alınıyor, kızıyor, tavsiyede bulunuyor veya küsüyoruz; kimi zamansa takdir ediyor, örnek gösteriyoruz. Yani, ilgi bekleyen, anılar biriktirip ortak değerler paylaşmak isteyen bir dost, bir arkadaş grubu haline geliyoruz. Hal böyle olunca, markalardan da “merhaba, ben buradayım” değil “merhaba, ben seninleyim” demelerini bekliyoruz. Yanımızda olduklarını hissetmeye ise en çok özel günlerde ihtiyaç duyuyoruz. İşte bu ihtiyaç, markalara dijital pazarlama stratejilerine yönelik önemli bir upucu veriyor.

Her hedef kitle grubu için özel gün farklıdır

Özel günler, bazen sevilenlerin yad edildiği, bazen inançların tazelendiği, bazense savunulan değerlerin haykırıldığı anlamlı tarihler olarak insani duygular taşıyan herkese bir noktada dokunmayı başarıyor. Bu günleri unutmamak, markalar için de hedef kitleleriyle ortak hisler paylaşarak anlamlı ilişkiler inşa etmeleri, imajlarını güçlendirmeleri ve marka bağlılığı oluşturmalarında etkin rol oynuyor. Burada dikkat edilmesi gereken en hassas noktanın ise hedef kitlenin değerlerine uygun özel günleri dijital pazarlama çalışmalarına taşımak olduğunu unutmamak gerekiyor. Peki, bunlar hangi özel günler olabilir? Biliyoruz ki derli toplu olarak özel günler takvimine ulaşmak ise çok da kolay olmuyor. Yahut ulaşabildikleriniz genel geçer, bilindik günlerden ibaret oluyor. Ama merak etmeyin!

Bilirsiniz, Olmadık Projeler’de olmaz olmaz, her şeyin bir olmadık versiyonu da bulunur. Ve işte karşınızda sizin için derlediğimiz dijital pazarlama çalışmalarınıza anlam katacak Olur - Olmadık 2021 Özel Günler Listesi!

 

Olağan Özel Günler Listesi 2021                                 Olmadık Özel Günler Listesi 2021

 Olağan Özel Günler takvimini PDF indir                         Olmadık Özel Günler takvimi PDF indir